Služby optometristu

Služby optometristu vykonáva Ing. Alexandra Kováčiková, dipl. opt. Optometrista je medzičlánok medzi očným optikom a očným lekárom. Nemôže liečiť a diagnostikovať očné ochorenia, ale zaoberá sa presnou korekciou zraku, aplikáciou kontaktných šošoviek a meraním očného tlaku.

Korekcia zraku

Meranie zraku a očného tlaku vykonávame na profesionálnych oftalmologických prístrojoch. Pri presnom určovaní výšky dioptrie používame foropter a LCD monitor značky Tomey. Absolútnou novinkou na Slovensku je 3D merací systém Paskal, pri ktorom bude pre Vás meranie zraku zároveň aj veľkým zážitkom.

Aplikácia kontaktných šošoviek

Ak sa rozhodnete nosiť kontaktné šošovky, ponúkame Vám náš Štartovací balíček, ktorý zahŕňa:

- presné stanovenie dioptrii do kontaktných šošoviek
- poradenstvo pri ich výbere
- zácvik pri aplikácii
- dostanete od nás jeden pár kontaktných šošoviek na skúšku spolu s roztokom na kontaktné šošovky
- po niekoľkých dňoch vykonáme kontrolu, počas ktorej zhodnotíme vašu spokojnosť so skúšaným typom kontaktnej šošovky a roztoku. V prípade potreby vykonáme zmeny.
Po ukončení Štartovacieho balíčka budete vedieť presný typ kontaktnej šošovky i dioptriu, ktorá vám plne vyhovuje.

Ponúkame veľké množstvo typov kontaktných šošoviek s rôznymi dĺžkami nosenia a s možnosťou využitia výhodných vernostných programov.


Používané prístroje

Topcon CT-80

Bezkontaktný digitálny tonometer. Zmeria vám očný tlak bez toho, aby sa dotkol povrchu vášho oka.

Huvitz MRK-3100

Autorefraktokeratometer, prístroj ktorý vám zmeria dioptrie oka a zároveň zistí zakrivenie rohovky, ktorá je na povrchu oka, čo je dôležitý údaj pri aplikácii kontaktných šošoviek. Dokáže tiež v mnohých prípadoch odhaliť sivý zákal oka.

Tomey TAP 1000

automatický foropter, ktorý dokáže zistiť vašu dioptriu bez klasického zakladania sklíčok do skúšobného rámu. Dioptrie sa vo veľkých okuliaroch, ktoré máte postavené pred očami menia automaticky podľa výberu optometristu

Vernostný program

Vernostný program “Ročná starostlivosť nositeľa kontaktných šošoviek” ponúkajú spoločnosti Alcon a Cooper Vision. Tento vernostný program zahŕňa:

- 3 + 1 balenie kontaktných šošoviek a roztoku zadarmo počas obdobia 12 mesiacov
- pravidelné kontroly zraku
- jeden pár skúšobných kontaktných šošoviek zadarmo
- pri druhom nákupe špeciálny dezinfekčný peroxidový roztok AO Sept zadarmo

3D zážitkové meranie zraku

Táto metóda merania zrakovej ostrosti je na Slovensku prevratnou novinkou. Používa sa zatiaľ len v 15 optometristických pracoviskách. Vyvinuli ju pred dvoma rokmi optometristi v Nemecku. Od minulého roka je táto metóda merania k dispozícii aj v našej optike. Vo väčšine prípadov vám pri meraní zrakovej ostrosti zakryjú jedno oko a čítate z tabuľky, prípadne z obrazovky, čierne písmenká alebo znaky na bielom pozadí. Potom sa oči vymenia. Tým sa stráca schopnosť prirodzeného videnia. Veď naše oči v bežnom živote fungujú súčasne! Meranie v PASKAL 3D je úplne iné. V prvom rade máte obe oči otvorené, takže mozog spracováva obraz tak, ako je to preň prirodzené. Obe oči sa zapájajú, pričom každé oko vidí iný obraz, čo je zabezpečené cirkulárne polarizovanými filtrami. Zistenie, že sa pozeráte oboma očami súčasne a pritom každé oko vidí iný obraz je pre každého vždy veľmi prekvapujúce. Prirodzenosť videnia je zabezpečená aj príjemnými reálnymi 3D obrazmi malebnej krajiny, lietajúcich balónov a zvieratiek, ktoré zahŕňajú rôzne zrakové testy Paskalu 3D.

Paskal 3D bude pre vás určite nezabudnuteľným zážitkom!